linkedin googlep phone mail hours where twit fb download alert login idea3 idea4 sgbikonkaglowna2 sgbglownaikona1 menu_toggler compass arrow-triangle-top arrow-triangle-bottom arrow-light-bottom arrow-light-right close search

Graliśmy razem z WOŚP - Bank Spółdzielczy w Starogardzie Gdańskim

Graliśmy razem z WOŚP

Tegoroczny 29  Finał WOŚP dobiegł końca i  przeszedł już do historii, a emocje sięgnęły zenitu.

Grano w rożnych  formach  na całym świecie – online, przed telewizorami i stacjonarnie. 

Pomimo panujących, trudnych warunków epidemiologicznych spowodowanych COVID-19 udało się zorganizować piękną Zadymę w Środku Zimy.

W tę niezwykła Niedzielę 31 stycznia 2021roku nasz Bank znowu zamienił się w niezwykle radosne widowisko, jakim jest udział w przeliczaniu zbiorki na rzecz WOŚP. Pracowaliśmy w innych nich dotychczas warunkach, ponieważ w warunkach maksymalnie zachowanych reżimów sanitarnych  wynikających z panującej pandemii, ale nikomu to w żaden sposób nie przeszkadzało, atmosfera była fantastyczna, ponieważ atmosferę  tworzą  zawsze ludzie, a nie przepisy.

Jesteśmy w tym roku w sposób szczególnie dumni,  ponieważ my jako Bank Spółdzielczy w Starogardzie Gdańskim po raz 18-ty uczestniczyliśmy w przeliczaniu zbiórek WOŚP. W tym roku przeliczyliśmy ponad 200 puszek ,na łączną kwotę 143.842,54 zł.

To takie pokrzepiające, że znowu pokazaliśmy siebie pięknych, szlachetnych, budujących wartości, które powinny być w naszym życiu najważniejszymi. A tymi wartościami dla nas jest przyjaźń, miłość, muzyka, co może dla niektórych wydawałoby się mega banalne.

Jak powiedział Jurek Owsiak:

”(…) wszystko, dokładnie wszystko, każdy grosik wróci do Was już za w sumie kilka chwil w postaci sprzętu i naszych działań, które są codziennością Fundacji. Jeszcze raz powtórzę, cały świat w pandemii jest taki sam, a my dzisiaj całemu światu pokazaliśmy, że w tym bardzo strasznym czasie pandemii nie dość, że zaprosiliśmy wszystkich na bezpieczny spacer, to jeszcze z przytupem zagraliśmy i przytuliliśmy każdą dobrą okoliczność mając nadzieję, że tylko w ten sposób solidarnie możemy razem pokonać koronawirusa. (…)”